info@hakanpanelcit.com
0212 510 11 45 - 0542 209 18 18

Tenis Kortu Yapım Aşamaları

Tenis Kortu Yapım Aşamaları

İki kişi ile veya ikişerli gruplar halinde oynanan tenis oyununda rakipler plastik topu raketlerle ağ üstünden rakip alana atmaya çalışır. Tüm oyunlarda olduğu gibi tenis oyununda da bu işi en çok yapan taraf oyunu kazanır. Kökü oldukça eskilere dayanan tenis oyununun tarihçesine bakıldığında 1800’lü yıllarda oynanmaya başlandığı görülür. 3 farklı alanda oynanabilen tenis oyunu kil saha beton saha veya ahşap –çim sahada da oynanabilir.

Tenis kortları uluslararası ölçülere göre yapılır. 23,77 metre uzunlukta ve 10,97 m genişlikte yapılması gereken tenis kortu sahanın ortasına karşılıklı olarak dikilen ve 1,07 metre yüksekliğe sahip iki direğin arasına gerilen ağla ve gerekli çizgilerin çizilmesi ile oyuna hazır hale getirilir.

Tenis kortu yapılırken zeminin çok özenli yapılması gerekir, böylece topun istenen standartlarda sıçraması sağlanmış olur. Firmamızın yapımını üstlendiği tenis kortlarıgerek profesyonel oyuncular için gerekse amatör tenis oyuncuları için beklenen oyun kalitesini sunma özelliğine sahiptir.

En avantajlı tenis kortu Hangisidir

Firmamız, çok rağbet gören sentetik tenis kortu yapımında bu güne kadar birçok noktada oyun sahası yapmıştır. Bakımlı ve daha ekonomik olması nedeni ile tercih edilen sentetik tenis kortu yapımına ihtiyaç duyduğunuzda firmamızla iletişime geçerek; ayrıca tartan zemin akrilik zemin ve sentetik çim tenis kortu için özel fiyat teklifleri alabilirsiniz. Başta tenis kortu olmak üzere basketbol halı saha voleybol sahası ihtiyaçlarınızda da firma olarak uygun fiyatlarımız ve kalitemizle fark yaratıyoruz.

En iyi tenis kortu fiyat teklifleri

Oyun sahaları yapım ve panel çit güvenlik sistemleri yapımı konusunda İstanbul firmaları arasında en önde gelen firmamızla iletişime geçerek bizden en iyi tenis kortu fiyat teklifini alabilirsiniz. İşinde uzman takım arkadaşlarımız seçtiğiniz alana en uygun olabilecek tenis kortunun hangisi olacağı hakkında sizlere detaylı bilgi verecektir.

Tenis Kortu Yapım Aşamaları

Zemini tozdan ve yabancı maddelerden arındırdıktan sonra yerin silindir ile ezilmesi beton üzerine asfalt dökülmesi ve silindir ile ezilmesi ve astar serilmesi aşamasından sonra 2 katlı elastik zeminin yerleştirilmesi aşamasına gelinir. Boya ve çizgilerin çekilmesinin ardından direklerin montaj işlemi gerçekleştirilir.

HIZLI İLETİŞİM

Sorun Ve Şikayetlerinizi Bize Hızlı Bir Şekilde Bildirin