info@hakanpanelcit.com
0212 510 11 45 - 0542 209 18 18

Basketbol Sahası Nasıl Yapılır

Basketbol Sahası Nasıl Yapılır

İdeal basketbol sahası ölçüleri 26 metre uzunluk ve 14 metre genişlikten oluşan bir dikdörtgenden ibarettir. Saha ortası 2 parçaya ayrılır ve çizgiyi ortalayan bir daire çizilir. Her alanda bir pota bulunmaktadır, potanın yerleşim yeri, kenar çizgisinin 1.20 metre içerisidir. 45 santimetre çapında bir sepet ve altına file yerleştirilir. Beşer kişiden oluşan iki rakip takımla oynanan bu oyun ülkemizde en çok ilgi gören oyunlardan biridir. Çocukların boylarının uzaması için de özellikle basketbol oynamaları tavsiye edilir.

Basketbol Nasıl oynanır

4 periyottan oluşan oyun toplamda 10’ar dakikalık periyotlar halinde oynanır. NBA standartlarına göre 12 dakika olarak oynanan bu oyunda oyun sonunda eşitliğin bozulmaması halinde 5 dakika uzatma yapılabilir. Avrupa’da ve dünyanın hemen hemen her ülkesinde basketbol çok sevilen bir oyun olarak oynanır. Fakat basketbol saha yapımı profesyonel olmazsa oyun zevkli olmaz. Bu nedenle dünyanın belirli ölçüleri ve standartlarına uygun bir şekilde basketbol sahası yapılmalıdır. Oyuncuların sakatlanmasını engellemek için basketbol sahasıyapım sürecinde işi üstlenen firmanın titiz davranması gerekir. Açık ve kapalı spor salonlarında akrilik zemin kaplamaları akrilik cushion zemin kaplaması, tartan üstü akrilik kaplama tartan üstü EPDM ve suni halı zemin kaplamaları gibi farklı zemin kaplamaları kullanılmaktadır.

Basketbol Sahası Nasıl Yapılır

Basketbol sahası yapılmadan önce ilgili alanda aplikasyon çalışması yapılması gerekir, zeminin sıfır koduna gelmesi için gerekli çalışmalar yapılır. Basketbol yapım aşamaları da voleybol sahası yapım aşamalarına benzer. Zeminde hafriyat çalışmaları kırma taş serpilmesi, çevre hatılının kazılması, kırma taş üzerine beton dökülmesi aşamaları ilk aşamalardır. Bu alanda kullanılan tüm demir işlerinde demirlerin oksitlenmesini engellemek amacıyla antipas boyası ile boyanması gerekir. Aydınlatma sistemleri ve çevrenin galvanizli koruma çiti ile çevrelenmesi açık alanda basketbol sahaları için uygulanan rutinlerdir.

Basketbol Saha Yapımında firmamız

Tüm spor sahalarında olduğu gibi Basketbol Saha Yapım işlerinizde yıllardır saha yapımı güvenlik tel örgü sistemleri konusunda lider firmalardan biri olarak hem oyuncuların hem de izleyicilerin bu keyif verici oyundan daha çok keyif almasını sağlamak temel hedefimizdir. Bu amaçla belirli standartlara uygun Basketbol Saha Yapımişini titizlikle yapan bir firma olarak Basketbol Saha Yapım Maliyeti konusunda siz değerli girişimcilerimize saha maliyeti konusunda en uygun fiyatları veren firmalardan biriyiz.

Basketbol saha yapımında deneyimimiz

 Oyun sahaları yapımı konusunda Yılların bilgi ve deneyimine sahip çalışanlarımızla, basketbol sahası yapımında aşamaları belli bir program dahilinde takip ederek uzun yıllar verimli bir şekilde kullanabileceğiniz oyun sahaları yapıyoruz.

HIZLI İLETİŞİM

Sorun Ve Şikayetlerinizi Bize Hızlı Bir Şekilde Bildirin